Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umowa lojalnościowa nie przechodzi z firmą

05 grudnia 2017 | Dobra Firma | Anna Borysewicz
Wzór umowy lojalnościowej
źródło: Rzeczpospolita
Wzór umowy lojalnościowej
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

W razie przejścia zakładu lub jego części na nowego pracodawcę, nie staje się on z mocy prawa stroną umowy o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia, zawartej przez poprzedniego pracodawcę.

- Przejąłem zakład pracy na podstawie art. 231 k.p. Wiem, że z mocy prawa stałem się pracodawcą przejętych pracowników. Jednak zaskoczył mnie fakt, że jedna z osób powołuje się na podpisaną umowę o zakazie konkurencji po ustaniu umowy, zawartą z byłym pracodawcą. Czy stałem się również stroną tej umowy? – pyta czytelnik.

W zakresie określonym w odrębnej pisemnej umowie, pracownik nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wobec zatrudniającego ani też świadczyć pracy w ramach umowy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność. Jest to legalna definicja zakazu konkurencji wynikająca z art. 1011 § 1 k.p. Cytowany przepis ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10920

Wydanie: 10920

Spis treści
Zamów abonament