Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

19 grudnia 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy rodzaj umowy decyduje o ponownym zatrudnieniu?

Stosunek pracy urzędnika państwowego wygasł z powodu jego nieobecności w pracy spowodowanej tymczasowym aresztowaniem. Po prawie dwóch latach został on jednak prawomocnym wyrokiem sądu uniewinniony od stawianiach mu zarzutów. Zwrócił się, więc do pracodawcy o ponowne zatrudnienie w urzędzie. Problem w tym, że w momencie aresztowania był on zatrudniony na podstawie umowy na czas określony, której okres nawet gdyby nie został przerwany wygaśnięciem stosunku pracy, dawno by upłynął. Czy umowa na czas określony wyklucza odzyskanie pracy?

Nie. Zgodnie z art. 66 § 2 kodeksu pracy - pracodawca, pomimo wygaśnięcia umowy o pracę z powodu tymczasowego aresztowania, jest obowiązany ponownie zatrudnić pracownika, jeżeli postępowanie karne zostało umorzone lub gdy zapadł wyrok uniewinniający, a pracownik zgłosił swój powrót do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10932

Wydanie: 10932

Spis treści
Zamów abonament