Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Faszyzm, „Mein Kampf” i nielegalna broń

24 stycznia 2018 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka

Trzech faszystów ze Śląska ma zarzuty propagowania nazizmu. A zaledwie kilka tygodni temu gliwicka prokuratura umorzyła sprawę przeciwko szefowi organizacji.

Po sobotniej emisji reportażu „Superwizjera" TVN Prokuratura Okręgowa w Gliwicach postawiła zarzuty publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa trzem osobom: Mateuszowi S. ps. Sitas, Tomaszowi R. i Adamowi B.

To oni mieli zorganizować 128. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera, przywódcy Rzeszy Niemieckiej odpowiadającego za masowe ludobójstwo podczas II wojny światowej. Impreza odbyła się 13 maja 2017 r. w wodzisławskich lasach.

W mieszkaniu jednego z podejrzanych ABW znalazła „Mein Kampf" i broń marki Perfecta kaliber 8 oraz 16 sztuk amunicji. Żaden z mężczyzn nie miał pozwolenia na broń.

Tymczasem zatrzymany w poniedziałek przez katowicką ABW Mateusz S., przewodniczący stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z Wodzisławia Śląskiego, od dawna był znany organom ścigania jako narodowiec i faszysta. Na początku stycznia 2018 r. na swoim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10959

Wydanie: 10959

Spis treści
Zamów abonament