Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Listy do „Rzeczpospolitej”

01 lutego 2018 | Publicystyka, Opinie | Witold Daniłowicz

Dopóki łowiectwo jest działalnością legalną i regulowaną przez prawo, osoby, które celowo ograniczają myśliwym ich prawa, powinny być karane.

Z pewnym zdziwieniem przeczytałem komentarz p. Zuzanny Dąbrowskiej pt. „Jak odkręcać, to z prezesem". Wydaje mi się, że od dziennika, który stoi w pierwszym szeregu walki o państwo prawa, mógłbym oczekiwać rzeczowej oceny aktów prawnych, a nie uwag o charakterze emocjonalnym.

W rzeczonym komentarzu p. Dąbrowska krytykuje wprowadzoną niedawno zmianę prawa łowieckiego, w wyniku której możliwe będzie karanie osób utrudniających wykonywanie polowań. Sugeruje ona, że przepis ten może być wykorzystany do „wyrzucania z lasu" grzybiarzy i spacerowiczów. Ale skąd w ogóle taka obawa? Przedmiotowy przepis został przecież uchwalony w odpowiedzi na celowe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10966

Wydanie: 10966

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament