Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Marzyciele” powodem kłótni w Waszyngtonie

12 lutego 2018 | Świat | Aleksandra Słabisz


Drugi w tym roku paraliż rządu amerykańskiego trwał zaledwie kilka godzin. Jednak zakończona już debata budżetowa była bardzo burzliwa i trwała aż 11 miesięcy.

— Korespondencja z Nowego Jorku

Dwupartyjna umowa budżetowa przewiduje większe o ponad 300 mld dol. fundusze na cele wojskowe i cywilne oraz kończy wprowadzone w 2011 r. ostre limity wydatków związane z deficytem. Przewiduje m.in. fundusze na pomoc ofiarom huraganów i pożarów, które w zeszłym roku dotknęły miliony mieszkańców USA, czy też na walkę z panoszącą się w kraju epidemią opioidową.

Żadna ze stron nie dostała wszystkiego, co chciała, ale udało nam się osiągnąć dwupartyjny kompromis, dzięki któremu Amerykanie mają zapewnione bezpieczeństwo i opiekę – powiedział przewodniczący większości w Kongresie Paul Ryan.

Porozumienie w sprawie budżetu na 2018 r. rodziło się w bólach praktycznie od momentu, gdy w marcu ubiegłego roku prezydent...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10975

Wydanie: 10975

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament