Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Daninie podlega nie tylko obudowa, ale i wyposażenie techniczne

28 lutego 2018 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Myjni bezdotykowej nie można „rozbijać" na elementy o charakterze budowlanym i niebudowlanym. Podlega ona podatkowi od nieruchomości jako całość techniczno-użytkowa.

Spór w sprawie dotyczył podatku od nieruchomości. Z wnioskiem o interpretację wystąpiła spółka – właścicielka dwóch myjni bezdotykowych, posadowionych na dzierżawionych gruntach.

Podatniczka tłumaczyła, że zgodnie z umowami dzierżawy, po jej zakończeniu ma obowiązek demontażu naniesień (myjni samochodowych) i przywrócenia terenu do stanu pierwotnego. Uważała, że konstrukcja myjni wraz z wyposażeniem techniczno-technologicznym składa się na całość użytkową, ale nie występuje między nimi powiązanie techniczne. Tym samym, opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości będzie podlegać tylko część budowlana myjni, bez wyposażenia techniczno-technologicznego. Ponadto, zdaniem spółki, to ona jako właściciel będzie podatnikiem podatku od nieruchomości od obiektu myjni.

Prezydent miasta zgodził się, że to spółka będzie podatnikiem, ale nie potwierdził zakresu opodatkowania myjni podatkiem od nieruchomości. Po analizie przepisów stwierdził, że obiekt myjni samochodowych oraz pozostałe elementy stanowiące wyposażenie techniczno-technologiczne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10989

Wydanie: 10989

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament