Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpieczeństwo energetyczne – kierunki rozwoju

25 kwietnia 2018 | Ekonomia
Nowe bloki elektrowni Opole mają zostać oddane do użytku  w połowie przyszłego roku
autor zdjęcia: Sławomir Mielnik
źródło: SAM
Nowe bloki elektrowni Opole mają zostać oddane do użytku w połowie przyszłego roku

energianews | Bezpieczeństwo to należy rozumieć jako stan, w którym zaspokajane są potrzeby energetyczne przy zwiększającym się zapotrzebowaniu. Uwzględnia ono zarówno aspekty ekonomiczne, polityczne, jak i środowiskowe. dr piotr kolasa

MATERIAŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z POLSKIM KOMITETEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Bezpieczeństwo energetyczne, które jeszcze do niedawna było tylko sprawą polityków, zaczyna nabierać innego charakteru. Można powiedzieć, że rozwija się obecnie w dwóch kierunkach. Cały czas sprawą państwową jest uniezależnienie się od jednego dostawcy energii i jej nośników, czyli tzw. dywersyfikacja dostaw.

Drugi kierunek bezpieczeństwa to wbrew krążącym opiniom nie tylko sprawa polityków. Dzięki dostępowi do rozwijających się coraz intensywniej technologii związanych zarówno z oszczędzaniem energii, jak również produkcją energii ze źródeł alternatywnych udział „jednostki" nie pozostaje bez znaczenia. Oczywiście również w tym obszarze konieczne są niezbędne regulacje prawne sprzyjające rozwojowi tego nurtu w społeczeństwie.

Bardzo dobrym pomysłem jest odbieranie przez dystrybutora nadwyżek energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznych w okresach letnich z możliwością ich oddania (rozliczenia) i wykorzystania w mniej korzystnych zimowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament