Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Wisła” zatopiła okręty

06 czerwca 2018 | Rzecz o polityce | Marek Kozubal Zbigniew Lentowicz

Wojsko | Czy Polskę stać na nowoczesną obronność?

W tym miesiącu zostanie spuszczona bandera na okręcie podwodnym ORP „Sokół". W porcie od wielu miesięcy stoi zaś inna taka jednostka. ORP „Orzeł" czeka na gruntowny remont po serii pechowych wypadków, m.in. po pożarze. Nie może się zanurzać. Chociaż od wielu lat MON mówi o konieczności zakupu trzech nowych okrętów podwodnych, niewiele się w tej sprawie dzieje. Podobnie sytuacja wygląda z zakupem śmigłowców m.in. dla wojsk specjalnych.

W poniedziałek Rada Ministrów przyjęła „Szczegółowe kierunki przebudowy i modernizacji technicznej Sił Zbrojnych na lata 2017–2026". Dokument jest opóźniony o wiele miesięcy.

To dokument niejawny. Z ogólnikowego komunikatu MON wynika, że stawia m.in. na modernizację sprzętu rozpoznania i walki radioelektronicznej, dowodzenia i łączności, systemów obrony powietrznej, zestawów przeciwpancernych pocisków kierowanych, kołowych transporterów opancerzonych, średnich samolotów transportowych, okrętów i czołgów. Tyle że taki sam zestaw zamierzeń znalazł się w ustawie o przebudowie i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11069

Wydanie: 11069

Spis treści
Zamów abonament