Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mobilny pracownik nie zyskuje na zwrocie wydatków

27 czerwca 2018 | Rachunkowość | Sonia 
Mango

PIT Opłaty za hotel czy transport, ponoszone przez zatrudnionego przy realizacji zadań w różnych częściach kraju, są niezbędne do wykonania obowiązków służbowych. Otrzymując ich zwrot, pracownik nie uzyskuje realnych korzyści majątkowych.

Tak uznał Dyrektor Krajowej Izby Skarbowej w interpretacji z 9 maja 2018 r. (0112- KDIL3-1.4011.166.2018.1.AMN).

W przedstawionym w interpretacji zdarzeniu przyszłym podatnik wskazał, że w spółce, na podstawie umowy o pracę, został zatrudniony audytor wewnętrzny, którego zadaniem będzie przeprowadzanie kontroli wewnętrznej sklepów podatnika, znajdujących się w różnych częściach Polski. Tym samym, wysoce prawdopodobne jest, iż ze względu na wielkość obszaru pracy i rozległy zakres zadań zleconych przez pracodawcę, pracownik zmuszony będzie do częstego pozostawania na nocleg poza miejscem zamieszkania, celem należytego wykonywania obowiązków służbowych. Wyjazdy, pomimo że będą nieodłącznym i stałym elementem wykonywania pracy przez tego pracownika, nie mogą być uznane za podróż służbową w rozumieniu przepisów kodeksu Pracy. Niemniej jednak, ponoszone przez pracownika wydatki związane z noclegiem lub dojazdem do miejsca wykonywania zadania (takie jak paliwo, bilety PKP, przejazdy płatnymi drogami lub płatne parkingi), stanowiące jednocześnie warunek konieczny do wykonywania tych zadań i mające...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11087

Wydanie: 11087

Spis treści
Zamów abonament