Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złóż wniosek o pomoc i podbijaj Amerykę Północną

29 czerwca 2018 | Biznes i finanse | Michał Kołtuniak

Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone to kraje, które mogą być celem dla małych i średnich firm planujących zagraniczną ekspansję. Wnioski o udzielenie wsparcia w tym procesie będzie można składać do 13 lipca.

Wsparcie dla międzynarodowej ekspansji realizowanej na kilku wybranych zagranicznych rynkach jest celem projektu Polskie Mosty Technologiczne. Jest on skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które dysponują ciekawym produktem, usługą lub technologią i są gotowe podjąć próbę zaistnienia z nimi na rynku Stanów Zjednoczonych, Kanady lub Meksyku. Pierwszy konkurs na przyznanie grantów w ramach wspomnianego programu koncentruje się bowiem właśnie na tych trzech krajach. Będą jednak kolejne nabory i kolejne rynki traktowane jako perspektywiczne.

Zgodnie z zapowiedziami, jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzony nabór wniosków dla firm zainteresowanych rynkami Chin, Wietnamu, Japonii, Kenii, Iranu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dwa etapy

Finansowanie projektów zapewniają środki działania 3.3 „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw" programu „Inteligentny rozwój". Pomoc ma przede wszystkim charakter ekspercko-doradczy. I podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap – krajowy to specjalne seminarium (maksymalnie trzydniowe) dla wybranych uczestników i indywidualne konsultacje z doradcami (polskimi i/lub zagranicznymi). Efektem ma być wypracowanie strategii ekspansji dopasowanej do konkretnego wybranego przez przedsiębiorcę rynku.

Krajowy etap realizowany jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11089

Wydanie: 11089

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament