Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Macron kontra Orbán

05 września 2018 | Rzecz o polityce | Anna Słojewska

Walka o wpływy w Parlamencie Europejskim

Wybory do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku najpewniej wygrają chadecy przed socjaldemokratami. Ale prawdziwa walka rozegra się między Macronem i Orbánem.

Nigdy wcześniej wybory do PE nie budziły tyle emocji. Owszem, w poszczególnych krajach entuzjazmowano się nimi, ale traktując je wyłącznie jako sondaż popularności partii przed znacznie ważniejszymi wyborami do parlamentów narodowych. Jednak ogólny wynik był z grubsza znany: wygrają chadecy, niedługo po nich będą socjaldemokraci, a potem trochę dalej, takie grupy jak liberałowie, Zieloni, jakaś reprezentacja konserwatystów i komuniści. A na końcu wszelkiej maści populiści z lewej i prawej strony, z których część zasili może konserwatystów, a reszta będzie się próbowała mniej lub bardziej udolnie porozumieć. I albo będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11146

Wydanie: 11146

Spis treści
Zamów abonament