Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poznajmy się, a potem „Przejdźmy na TY”

26 października 2018 | Dodatki Jednodniowe
źródło: materiały prasowe

Różne kultury to różne podejścia do nawiązywania nowych relacji. Mimo odmiennych zwyczajów niepodważalnym pozostaje fakt, że w naturę człowieka wpisana jest chęć bycia częścią społeczności i potrzeba przebywania wśród ludzi. Jednak współcześnie, w zmieniającym się społeczeństwie, na drodze do spontanicznego zawierania nowych znajomości pojawia się coraz więcej barier, wynikających z ogólnie panujących norm czy subiektywnych przekonań.

Okazje dające szansę na zawieranie nowych znajomości czy choćby kurtuazyjne wymiany uprzejmości pojawiają się w naszym życiu praktycznie codziennie. W ciągu doby spotykamy dziesiątki ludzi: na ulicach, w sklepach czy w autobusach. Niestety w natłoku spraw na większość z nich nie zwracamy nawet uwagi. Zapominamy, że wystarczą proste gesty, jak pozdrowienie mijanych na klatce sąsiadów czy przywitanie napotkanych w windzie biurowca pracowników sąsiedniej firmy. Życzliwość okazana nieznajomym wydaje się nam często przesadną egzaltacją. Częstą reakcją jest więc odwracanie głowy lub ignorowanie spontanicznych uprzejmości. Dotyczy to zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia. Taki obraz społeczeństwa może dziwić, zwłaszcza że przez lata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament