Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityką rządzi „teoria katastrof”

19 listopada 2018 | Kraj | Michał Kolanko

Rafał Dutkiewicz | Sejmik był do wzięcia, ale Schetyna zakładał lepszy wynik swojej koalicji – mówi b. prezydent Wrocławia.

Rz: Dlaczego PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami będzie teraz rządzić w sejmiku dolnośląskim?

Rafał Dutkiewicz, ustępujący prezydent Wrocławia: PiS wygrało wybory, a środowisku Bezpartyjnych Samorządowców blisko jest do partii władzy. Blisko politycznie i światopoglądowo. Oczywiście powody są dużo bardziej skomplikowane. Opozycji nie udało się zjednoczyć. Grzegorz Schetyna odrzucił propozycję, którą złożyłem. Zadeklarowałem zrobienie wspólnego projektu z Koalicją Obywatelską. Mogłem kandydować do sejmiku z ich listy i później zrzec się mandatu. „Wciągnąłbym" ze trzy–cztery osoby ze względu na moją popularność we Wrocławiu.

Ma pan żal do Schetyny?

Nie, nie mam o to żalu, choć oczywiście żałuję, że się nie udało. Grzegorz Schetyna dość sprawnie budował Koalicję Obywatelską, ale nie potrafił wznieść się ponad wcześniejsze emocje. Żal mam do Cezarego Przybylskiego. Razem robiliśmy politykę, pomagałem mu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11209

Wydanie: 11209

Spis treści
Zamów abonament