Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Studenci chcą wysokich zarobków, studentki – stabilnego zatrudnienia

24 czerwca 2019 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Młodzi ludzie marzą o pracy w renomowanych, znanych firmach, ważna jest dla nich możliwość realizacji zawodowych pasji oraz marka przedsiębiorstwa. Co szósty badany zastanawia się nad rozkręceniem własnego biznesu.

 

W tegorocznej edycji „Most Attractive Employers 2019", globalnego badania preferencji i oczekiwań studentów stawiających pierwsze kroki na rynku pracy, prowadzonych przez firmę Universum, w Polsce wzięło udział prawie 13,4 tys. studentów, z 71 uczelni z kierunków biznesowych, inżynieryjnych, informatycznych, medycznych, nauk przyrodniczych, humanistycznych oraz prawniczych.

Najlepsze trójki

Kto ich zdaniem jest najatrakcyjniejszym pracodawcą? Jednej odpowiedzi na to pytanie nie ma, bo wiele zależy od specjalizacji, w jakiej kształcą się młodzi ludzie.

I tak dla osób z kierunków medycznych i związanych ze zdrowiem pierwsza trójka wymarzonych miejsc pracy to Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Ministerstwo Zdrowia i Centrum Medyczne Enel-Med. Dla absolwentów nauk ścisłych i przyrodniczych – Polpharma, Google oraz L'Oréal Polska.

Młodzi prawnicy uważają, że najatrakcyjniejsi pracodawcy to Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Kancelaria Wardyński i Wspólnicy oraz Google, inżynierowie zaś – Google,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11388

Wydanie: 11388

Spis treści
Zamów abonament