Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niesprawiedliwa ocena to nie mobbing

09 lipca 2019 | Dobra Administracja | Katarzyna Wójcik

Mobbing nie polega na jednorazowym okazywaniu niechęci, niesprawiedliwym traktowaniu czy sporadycznym wygłaszaniu złośliwych i nieprzyjemnych komentarzy.

 

Nawet niesprawiedliwa, lecz incydentalna krytyka pracownika nie może być kwalifikowana jako mobbing. Takie jest sedno wyroku warszawskiego sądu rejonowego. Sprawa dotyczyła urzędnika, który domagał się blisko 50 tys. zł zadośćuczynienia za mobbing od ministerstwa, w którym pracował. Jego zdaniem pracodawca starał się go upokorzyć i poniżyć poprzez wystawianie kolejnych negatywnych ocen okresowych. W rezultacie jego poczucie przydatności zawodowej obniżyło się. Zaczął chorować na depresję. Jest pod stałą opieką psychiatry.

Sąd uchyla ocenę

Pracodawca przyznał, że jedna z negatywnych ocen została uchylona przez sąd, ale to jeszcze nie powód by uznać, że mężczyzna był ofiarą mobbingu. Dokonywanie oceny okresowej urzędnika...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11401

Wydanie: 11401

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament