Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółka może odpowiadać za potrącenie na zjeżdżalni do wody

02 sierpnia 2019 | Biznes i finanse | Mateusz Adamski

Kompleks basenów termalnych to przedsiębiorstwo wprawiane w ruch za pomocą sił przyrody, dlatego odpowiada za szkody klientów na zasadzie ryzyka.

Taki wniosek płynie z wyroku Sądu Okręgowego w Sieradzu, który rozpatrywał właśnie apelację od orzeczenia sądu rejonowego.

Kanwą sprawy był wypadek, do jakiego doszło na terenie kompleksu basenów termalnych. Urszula S. korzystała między innymi z atrakcji w postaci zjeżdżalni rurowej. Po zjechaniu w basenie hamującym została potrącona przez zjeżdżającego za nią mężczyznę. Po uderzeniu kobieta zgłaszała dolegliwości bólowe w okolicy lędźwiowej. Ratownicy udzielili jej pierwszej pomocy. Przenieśli na noszach w bezpieczne miejsce, założyli kołnierz usztywniający oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Poszkodowana pozwała spółkę, do której należał kompleks basenów oraz mężczyznę, który ją potrącił w wodzie.

Udostępniono informacje i regulaminy

W trakcie postępowania sądowego ustalono, że zjeżdżalnia, z której korzystała Urszula S. została wykonana zgodnie z dokumentacją techniczną, sztuką budowlaną i odpowiadała stosowanym normom polskim i europejskim. Przed wejściem umieszczone były tablice informacyjne przedstawiające w formie piktogramów i napisów informacje o zasadach korzystania ze zjeżdżalni. Zasady działania zjeżdżalni zostały opisane w regulaminach atrakcji wodnych, szczegółowo zaś w regulaminie zjeżdżalni rodzimej i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11422

Wydanie: 11422

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament