Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liberalnej opozycji mówię „sprawdzam”

02 grudnia 2019 | Kraj | Magdalena Pernet

Lewica będzie przejmować wyborców PO, zmęczonych pustosłowiem, brakiem wiarygodności i spójnego pomysłu na Polskę – mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Lewicy.

Lewica zgłosi projekt dotyczący liberalizacji prawa aborcyjnego?

Tak. Zgłosimy projekt łagodzący ustawę antyaborcyjną, który zresztą jest już gotowy. Projekt ten gwarantuje Polkom możliwość bezpiecznego i bezpłatnego przerywania ciąży do dwunastego tygodnia. Nie będziemy w tej sprawie kluczyć jak PO, nie będziemy klękać przed fanatykami z Ordo Iuris jak PiS. Przedstawicielkom liberalnej opozycji powiemy „sprawdzam" – wszak niektóre z nich deklarowały, że popierają liberalizację. Partii rządzącej – że nie powstrzymają nas od walki o prawa człowieka.

Po co zgłaszać projekty, których nie poprze większość?

Zgłaszając ten konkretny projekt ustawy o dostępie do aborcji, zwracamy się nie tylko do naszych przeciwników politycznych, ale przede wszystkim do Polek – naszych wyborczyń, ale także tych z elektoratu PO czy PiS. Mówimy jasno: Lewica stoi po stronie kobiet – także tych, które w ostatnich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11523

Wydanie: 11523

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament