Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kryteria wskażą, z którym kierownikiem rozwiązać umowę

30 stycznia 2020 | Kadry i Płace | Izabela Dziubak-Napiórkowska

Przy redukcji zatrudnienia konieczne jest porównanie pracowników zatrudnionych na analogicznych stanowiskach, a kryteria doboru muszą zostać wskazane w treści wypowiedzenia. izabela dziubak-Napiórkowska

 

Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z 16 kwietnia 2019 r. (I PK 25/18)

W sprawie doszło do redukcji zatrudnienia. U pracodawcy istniało stanowisko dyrektora i dwóch zastępców dyrektora o różnym zakresie obowiązków. Pracodawca podjął decyzję o zmianach organizacyjnych – stanowisko zastępcy dyrektora ds. zasobów miało zostać zlikwidowane, a obowiązki przejęte przez dyrektora.

Na skutek odwołania sąd rejonowy uwzględnił powództwo pracownika zwolnionego z funkcji zastępcy dyrektora ds. zasobów. Sąd uznał, że pracodawca nie wskazał kryteriów, jakimi się kierował wypowiadając umowę o pracę, a powinien je podać w treści wypowiedzenia.

Sąd okręgowy zmienił ten wyrok, uznając za nieprawidłowe ustalenie, że stanowiska zastępców dyrektora jako równorzędne w strukturze organizacyjnej firmy były jednocześnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11570

Wydanie: 11570

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament