Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miarkowanie wysokości grzywny nie zawsze możliwe

07 kwietnia 2020 | Dobra Administracja | Jakub Dorosz-Kruczyński

Dyrektywy wymierzania kary za usuniecie drzew bez zezwolenia określają przepisy ustawy o ochronie przyrody, a nie kodeksu postępowania administracyjnego.

Problem dotyczący zakresu stosowania dyrektyw wymiaru administracyjnej kary pieniężnej (art. 189d kodeksu postępowania administracyjnego) pojawił się w jednej ze spraw dotyczących sankcji za wycięcie bez zezwolenia drzew. Prezydent miasta T. wymierzył spółce akcyjnej karę administracyjną za usunięcie bez zezwolenia 129 drzew. Wysokość kary ustalono na podstawie ustawy o ochronie przyrody.

Od decyzji spółka wniosła odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego. Organ II instancji utrzymał w mocy zakwestionowane rozstrzygnięcie.

W toku postępowania administracyjnego organy zastosowały przepisy ustawy o ochronie przyrody i przepisy kodeksu postępowania administracyjnego (k.p.a.)

w zakresie postępowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11628

Wydanie: 11628

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament