Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządowy 
egzamin dojrzałości

20 kwietnia 2020 | e-Learning

Ostatnie tygodnie to egzamin dojrzałości dla placówek oświatowych i samorządowych w całym kraju. 
Dostosowanie programu nauczania, organizacja zajęć, zapewnienie infrastruktury internetowej i wybór narzędzi 
do prowadzenia lekcji w sieci – to gigantyczne wyzwanie organizacyjne, ale przede wszystkim technologiczne. 
Jak ten egzamin zdały jednostki z Gdańska i Rzeszowa, i jakie wyzwania wiązały się z przeniesienie zajęć do świata online?

 

Rzeszów – miasto w chmurze

„Miasto to ludzie" – tak mogłoby brzmieć motto Rzeszowa, dla którego rozwój kompetencji cyfrowych i zadowolenie mieszkańców są najwyższym priorytetem. Chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki do nowoczesnej pracy i nauki, w 2018 r. władze lokalne przystąpiły do projektu Innowacyjna Edukacja. Cel był jasny: umożliwić uczniom nowoczesną dydaktykę z wykorzystaniem tych narzędzi i technologii, które będą im przydatne w życiu osobistym i zawodowym w przyszłości. A to, jak dzieci się uczą i jakie możliwości stwarza systemowe podejście, jest też najważniejszym tematem dla każdego rodzica.

Miasto Rzeszów zdawało sobie sprawę z korzyści wynikających z wdrożenia zdalnego modelu nauczania w całym regionie. Dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnych władz i nauczycieli, ich ciekawości i uporowi, uczniowie mają już możliwość uczenia się w sposób, który przygotowuje ich do przyszłej pracy. Rzeszowscy włodarze podkreślają również gotowość nauczycieli do tej cyfrowej zmiany i ogromny wysiłek, jaki wkładają we wdrożenie nowoczesnych technologii w proces edukacji. W konsekwencji przyniesie to przecież korzyści przyszłym pracownikom i młodym przedsiębiorcom.

Wszystkie szkoły w Rzeszowie – łącznie blisko 30 tys. uczniów i 4 tys. nauczycieli – od dwóch lat korzystają z usługi Office 365 dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament