Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Studia online 
są dobrym rozwiązaniem 
dla zapracowanych

20 kwietnia 2020 | e-Learning

Niektóre z konieczności, inne już od dawna szkolą online – wykształcenie można zdobywać przez internet. 
W Polsce niewiele uczelni proponuje studia wyłącznie online. Nowa rzeczywistość sprawiła, 
że obecnie wszystkie musiały szybko zareagować i w pełnym wymiarze przejść na nauczanie zdalne.

 

Edukacja na odległość to znana od lat metoda na zdobycie wyższego wykształcenia. Prestiżowe uczelnie na świecie od dawna oferują takie możliwości swoim studentom. I nie muszą oni nawet pojawiać się na egzaminach końcowych czy na obronie pracy dyplomowej, ponieważ wszystko odbywa się przed komputerem. W Polsce wciąż niewiele uczelni ma w swojej ofercie studia wyłącznie online. Poza tym polskie prawo nie przewiduje takich udogodnień, jak np. całkowicie zdalne studia czy obrona pracy przez internet. Nasze prawo pozwala, by 50 proc. zajęć na uczelniach wyższych odbywało się zdalnie, a dwa razy w semestrze student musi się pojawić w uczelni na zajęciach i egzaminach.

Studia online są dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych lub dla tych, którzy nie mają możliwości, by regularnie jeździć na wykłady. Są też tańsze niż tradycyjne studia na uczelniach prywatnych. Materiał przewidziany w programie studiów online jest taki sam jak w przypadku ich stacjonarnych odpowiedników. Studia te dają takie samo wykształcenie jak ukończenie tradycyjnych.

Pionierzy zdalnego nauczania

Politechnika Warszawska od wielu lat prowadzi e-learning, realizowany między innymi za pośrednictwem Ośrodka Kształcenia na Odległość OKNO, który blisko 20 lat temu jako pierwszy w Polsce umożliwił studiowanie w takiej formule. OKNO prowadzi rekrutację na studia niestacjonarne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11638

Wydanie: 11638

Spis treści

Reklama

Drobne

Dodatki Jednodniowe

Telemedycyna

Nieprzypisane

Zamów abonament