Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urżnął mu u dołu i stworzył wołu

30 kwietnia 2020 | Rzecz o historii | Krzysztof Kowalski

Co robić, żeby nie zwariować, gdy trzeba tygodniami – a może to będą miesiące? – siedzieć w domu i nie spotykać się z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi?

Stacje telewizyjne i radiowe, a także internetowe portale prześcigają się w podsuwaniu pomysłów niweczących nudę: przyrządzanie zapiekanek, robienie papierowych samolocików, umieszczanie  rodzinnych fotografii w passe-partout; można grać korespondencyjnie w inteligencję, warcaby, szachy.

Ale można też zanurzyć się – niemal dosłownie – w kulturze, tradycji, historii i próbować dowiedzieć się np., jak głęboko wtopił się w tkankę języka znak zodiaku, pod którym jesteśmy urodzeni. Może to wyglądać tak.

Od 21 kwietnia do 21 maja Słońce znajduje się w zodiakalnym znaku Byka. A zatem trzeba wziąć byka za rogi. Po grecku – tauros, po łacinie – taurus, po hiszpańsku – toro. Byk żyje 15 lat, najsilniejszy jest między piątym a dziewiątym rokiem życia, potrafi wziąć na rogi i wyrzucić w powietrze konia, nie traci rogów, złamany róg nie odrasta. Byk jest uosobieniem siły, stąd...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11647

Wydanie: 11647

Spis treści

Reklama

Ściągawka przedsiębiorcy

Nieprzypisane

Zamów abonament