Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kierunek – konsolidacja

30 czerwca 2020 | Kraj | Michał Kolanko
Sztab  Szymona Hołowni  nie spieszy się  z deklaracjami  o poparciu kandydata KO
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Sztab Szymona Hołowni nie spieszy się z deklaracjami o poparciu kandydata KO

Kandydaci ruszyli w teren, zaczęły się też podchody przed II turą wyborów.

Sztaby dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury, mają odmienne zmartwienia. Doradcy Rafała Trzaskowskiego muszą jednocześnie walczyć o nowych wyborców, jak i przekonywać tych, którzy oddali swój głos – by poszli na wybory za dwa tygodnie. W sztabie Andrzeja Dudy wymagania co do liczby nowych wyborców koniecznych do zwycięstwa w II turze są dużo mniejsze, ale politycy PiS sami przyznają, że muszą dbać o to, by ich własny elektorat się nie zdemobilizował. Politycy PiS uznają, że cel, jakim było zdobycie mocnej, dwucyfrowej przewagi przed II turą, został zrealizowany.

Kwestia zmiany

Dla KO kluczowym hasłem na II turę jest „zmiana" i mobilizacja każdego, kto uważa że w Polsce jest ona potrzebna, by poszedł na wybory i zagłosował na Rafała Trzaskowskiego. Hasło będzie pojawiało się w komunikacji Trzaskowskiego przez najbliższe dwa tygodnie. – Pierwszy etap to było „mamy dość", drugi – czas na działanie, czyli zmianę – tłumaczy rozmówca z KO. Sztab szykuje też kilka niespodzianek, które mają pomóc w walce o zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Równolegle realizowanym celem ma być konsolidacja elektoratów. Trzaskowski od samego początku kampanii przed II turą zaczął też odnosić się do wyborców innych kandydatów i ich postulatów. W poniedziałek wprost mówił o programie Szymona Hołowni,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament