Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma – aktywny uczestnik walki z pandemią

17 lipca 2020 | Dodatki Jednodniowe
źródło: AdobeStock

Samochody, sprzęt medyczny czy pieniądze – z taką pomocą dla szpitali ruszyły w czasie pandemii polskie firmy. Ale też np. dawały zniżki osobom zaangażowanym w walkę z Covid-19.

Firmy stały się aktywnym uczestnikiem walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Wprowadzają rozwiązania mające służyć szerokiemu gronu swoich interesariuszy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo od lat wspiera społeczności lokalne w regionach, w których prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą.

– Pamiętamy o miastach, w których mieszkają nasi pracownicy i ich rodziny, włączamy się w finansowanie lokalnych inicjatyw – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.

Podkreśla, że dlatego oczywistą decyzją i naturalnym dla spółki krokiem było wsparcie tych społeczności również w czasie pandemii.

– Postanowiliśmy wesprzeć finansowo i w formie sprzętu medycznego szpitale tam, gdzie działalność prowadzą nasze oddziały i spółki z grupy – dodaje prezes Kwieciński.

Podkreśla, że społeczności lokalne, miasta i regiony, w których działalność poszukiwawczo-wydobywczą i operacyjną prowadzą oddziały PGNiG i spółki z grupy PGNiG, traktowane są jako sąsiedzi firmy.

– Tam pracują nasi specjaliści i ich rodziny, tam uczą się ich dzieci. Chcemy, by poczuli, że w tym trudnym czasie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament