Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energetyk – zawód z przyszłością Energetyczna kariera z PGE Energia Ciepła

07 września 2020 | Dodatek

Zawód Energetyk to 24-godzinne czuwanie nad prawidłowym i nieprzerwanym zasilaniem w ciepło i energię elektryczną dziesiątek tysięcy odbiorców. Miarą profesjonalizmu energetyków jest to, że na co dzień są niezauważalni: urządzenia zasilane energią elektryczną po prostu działają, z kranu leci ciepła woda, a grzejniki są ciepłe.

 

Analiza zmian zachodzących w polskiej gospodarce, na rynku pracy oraz w strukturze zatrudnienia w zakładach produkcyjnych skłoniła PGE Energia Ciepła do realizacji ze szkołami średnimi o profilu technicznym projektu pod nazwą „Energetyczna kariera". To projekt szyty na miarę potrzeb i wyzwań współczesnej branży ciepłowniczej.

W Gdańsku projekt „Energetyczna kariera" jest realizowany z Zespołem Szkół Energetycznych, który jest kuźnią kadr dla pomorskiej energetyki. W ciągu ostatnich trzech lat z tej właśnie szkoły zatrudnionych zostało 20 absolwentów.

W ramach współpracy w Trójmieście co roku uczniowie klas I oraz II biorą udział w pokazowej lekcji energetyki na terenie zakładu w Gdańsku. Uczniowie klas III odbywają praktyki, dostępny jest także płatny staż dla absolwentów – dla najlepszych zakończony ofertą podjęcia pracy w Elektrociepłowni w Gdańsku i Gdyni.

Kluczowe czynniki obserwowanych i analizowanych zmian to z jednej strony proces przechodzenia na emeryturę wysoko wykwalifikowanej kadry przy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11755

Wydanie: 11755

Spis treści

Komunikaty

Na studia. Wolne miejsca na uczelniach

Nieprzypisane

Zamów abonament