Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pandemia, technologia, rozwój… i co dalej, księgowi?

16 września 2020 | Rachunkowość | Małgorzata Szczepańska

Dla niektórych firm praca zdalna stanowi jeden z benefitów, które wysoko cenią sobie pracownicy. Pandemia jedynie upowszechniła tę formę pracy, m.in. wśród księgowych – mówi Jadwiga Wojtas, dyrektor produkcji i rozwoju w Soneta – producenta oprogramowania ERP enova365. MAŁGORZATA SZCZEPAŃSKA

 

Sytuacja, z którą mamy do czynienia prawie od pół roku, wykreowała zupełnie nowe podejście do sposobu zarządzania przedsiębiorstwem i jego zasobami. Jak Pani, jako osoba zarządzająca wieloma zespołami, odczuła te zmiany w swoim otoczeniu zawodowym, czy też działając głównie w środowisku informatycznym, bez problemu pokonała bariery?

Pandemia była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem bez precedensu. To co mamy w naszym firmowym DNA, czyli twórcze i konstruktywne podejście do rozwiązywania problemów, pracowitość i zespołowość, pomogło nam zamortyzować uderzenie od losu, wzmocnić już istniejące wartości, a część przekuć w nowe. Okazało się, że dysponujemy w 100 proc. sprawną organizacją pracy, bardzo dobrą komunikacją i wydajną realizacją zadań w formule home office. Zapewne jako firma informatyczna mieliśmy łatwiej, choćby wdrażając nowe procedury głównie oparte na narzędziach informatycznych. Ale z drugiej strony, byliśmy przez wiele tygodni w trybie pracy nadzwyczajnej, jeżeli chodzi o dostarczanie naszym klientom wersji oprogramowania dla biznesu z kolejnymi zmianami wynikającymi ze specustaw, takich jak tarcze antykryzysowe.

W okresie pandemii wydaliśmy kilka wersji, opracowując je tak, by nasi klienci mogli rozliczać zasiłki postojowe, opiekuńcze, a także czas pracy w rzeczywistości, którą stworzył Covid-19. To było dla nas wyzwanie, ale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11763

Wydanie: 11763

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Broszura prawna

Nieprzypisane

Zamów abonament