Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są szanse na koniec „epoki klatkowej”

06 października 2020 | Kraj | Grażyna Zawadka

Wprowadzenia zakazu hodowli klatkowej zwierząt hodowlanych domaga się 1,4 miliona Europejczyków, w tym kilkadziesiąt tysięcy osób z Polski.

Nie cichnie burza wokół tzw. piątki dla zwierząt, czyli nowelizacji ustawy, która zabrania m.in. hodowli zwierząt na futra. Rozwiązania mające ograniczyć cierpienie zwierząt poparli posłowie – teraz zajmie się nimi Senat. Tymczasem może się okazać, że Polska będzie się musiała zmierzyć z innym problemem: koniecznością ograniczenia chowu klatkowego, który w naszym kraju jest dominujący.

Do Komisji Europejskiej kilka dni temu wpłynęła petycja w tej sprawie – Fundacja Compassion Polska działająca na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych wraz ze 170 organizacjami partnerskimi z innych krajów przekazały Komisji Europejskiej niemal 1,4 miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11780

Wydanie: 11780

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament