Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaszczepić Polaków na strach

20 listopada 2020 | Komentarze | Tomasz Pietryga

Zachodnie rządy wkrótce będą się musiały zmierzyć z dylematem, czy zmuszać obywateli do szczepień na Covid-19, czy dać im wolność wyboru. W Polsce też już czas na taką dyskusję.

Na szczepionkę czeka cały świat. Koncerny farmaceutyczne rozpoczęły wyścig z czasem, by uratować miliony istnień. Entuzjazm jest duży. Ale nikt na razie nie odpowiedział na pytanie, jak szczepionkę zaaplikować. Sprawny rząd potrafi zaplanować kilka ruchów do przodu. W Polsce takiej strategii ciągle nie ma, pora ją przygotować. Warto też przeprowadzić debatę, gdyż przemyślany wybór i przygotowanie społeczeństwa zdecydują o sukcesie masowych szczepień.

A sprawa nie jest prosta. Mamy bowiem na szali dwie wartości: indywidualne wolności obywatelskie oraz zdrowie i bezpieczeństwo publiczne. Czy zmuszać ludzi do szczepień,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11818

Wydanie: 11818

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament