Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacyjne pieniądze dla przedszkola

12 stycznia 2021 | Dobra Administracja | Marcin Nagórek

Niepubliczne przedszkole złożyło na początku stycznia roczne rozliczenia dotacji. W jej ramach są także wydatki poniesione na wyposażenie (środki dydaktyczne, meble), ale w nowo powstałych pomieszczeniach w budynku, gdzie są także pomieszczenia przedszkola. Czy te wydatki gmina może uznać za legalne ? W samej uchwale dotacyjnej nie ma żadnych ograniczeń co do dokonywania nakładów z dotacji.

Analiza podanego stanu faktycznego w istocie rzeczy wymaga odniesienia się do stosownych regulacji prawnych ustawy z 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 2029).

W pierwszej kolejności warto zauważyć, że w gminie obowiązuje specjalna uchwała dotacyjna, podjęta zapewne w trybie art. 38 ust. 1 ww. ustawy. Z jego treści wynika zaś, że – organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego, w drodze uchwały, ustala tryb udzielania i rozliczania dotacji, o których mowa w art. 15–21, art. 25, art. 26, art. 28–31a i art. 32, oraz tryb przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania, w tym zakres danych, które powinny być zawarte we wniosku o udzielenie dotacji i w rozliczeniu jej wykorzystania, termin przekazania informacji o liczbie odpowiednio dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju, uczniów, wychowanków, uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub słuchaczy kwalifikacyjnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11859

Wydanie: 11859

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament