Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ćwierć miliarda złotych dla gmin, w których działały PGR-y

12 stycznia 2021 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Do 12 lutego włodarze gmin, na terenie których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne mogą starać się o pieniądze na projekty poprawiające jakość życia mieszkańców, wizerunek wsi i miasteczek oraz sprzyjające inwestorom.

– To pierwszy taki program wprost skierowany do terenów popegeerowskich i ich mieszkańców – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker ogłaszając start naboru wniosków o dofinansowanie. Zaznaczył, że wsparcie dla gmin wchodzi w skład Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – To środki na inwestycje pierwszej potrzeby, które w wielu innych miejscowościach już istnieją i są niezwykle potrzebne – dodał wiceszef MSWiA.

Do 5 milionów złotych

Zgodnie z przyjętymi regułami każda gmina, kwalifikująca się do programu, będzie mogła złożyć maksymalnie trzy wnioski na trzy inwestycje. Minimalna wartość kosztorysowa projektu to 50 tys. zł, natomiast maksymalna pięć mln zł (górna wartość obowiązuje także w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku). W pierwszej kolejności wnioski będą opiniowane przez właściwe oddziały terytorialne Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Ta opinia ma potwierdzać, że przygotowywana do realizacji inwestycja rzeczywiście zlokalizowana jest w miejscowości, w której funkcjonował PGR. Po zaopiniowaniu wniosku, właściwy oddział terenowy KOWR odeśle go z powrotem do gminy. Następnie ta musi złożyć kompletny wniosek (w tym zawierający opinię KOWR) do właściwego wojewody. Wnioski będą oceniane przez komisję do spraw wsparcia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11859

Wydanie: 11859

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament