Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdążyć przed Bidenem

12 stycznia 2021 | Świat | Andrzej Łomanowski

Prezydent Putin po raz pierwszy od czasu wojny o Karabach zebrał na Kremlu przywódców Armenii i Azerbejdżanu. Gospodarz spieszy się z rozmowami pokojowymi, by ubiec administrację nowego prezydenta USA.

– Spotkanie inicjował osobiście Putin. (...) Rosja prowadzi na Zakaukaziu samodzielną grę, a realnie może jej przeciwdziałać tylko Turcja – sądzi znawca regionu Arkadij Dubnow.

Formalnie Rosja wraz z USA i Francją należy do Mińskiej Grupy OBWE, która od ćwierć wieku próbowała rozwiązać problem karabachski. Jednak w listopadzie ubiegłego roku oba kraje zachodnie zostały odsunięte przez Moskwę od rozmów pokojowych, kończących wojnę Azerbejdżanu z Armenią.

Paryż dowiedział się o spotkaniu na Kremlu „przypadkowo i nie z Moskwy", sądzą rosyjscy eksperci. Na pocieszenie Putin zadzwonił w sobotę do prezydenta Macrona i poinformował go o przyjeździe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11859

Wydanie: 11859

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament