Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

XAdES, PAdES i CAdES także w kadrach

14 stycznia 2021 | Kadry i Płace | NICOLE GERWAt

Gdy ustawa zastrzega dla czynności formę pisemną pod rygorem nieważności, aby podpisać dokument zdalnie, trzeba użyć podpisu kwalifikowanego.

Często mówi się, że dokument został podpisany elektronicznie albo wysłany elektronicznie, przyjmując, że to to samo. Tak nie jest. Znaczenie ma rodzaj użytego podpisu elektronicznego. Od tego zależą losy prawne podpisanego oświadczenia.

Zdalna parafka

Dokument można podpisać zdalnie na trzy różne sposoby, w zależności od tego, jakiego podpisu elektronicznego użyjemy – zwykłego podpisu elektronicznego, zaawansowanego podpisu elektronicznego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dodatkowo, wyróżniamy jeszcze podpis zaufany, który jest integralną częścią profilu zaufanego. Podpis zaufany jest jednak szczególnym rodzajem podpisu, który co prawda zastępuje podpis własnoręczny, ale wyłącznie w kontaktach z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11861

Wydanie: 11861

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament