Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CNT nękało KCI tak na wszelki wypadek

11 czerwca 2021 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

KCI, spółka matka wydawcy „Rzeczpospolitej", czeka już pół roku na rozpatrzenie jej odwołania od wydanego bez jej udziału, niejawnie, nakazu zapłaty i zajęcia majątku.

 

Spółka Zbigniewa Jakubasa przyznaje tymczasem w sprawozdaniu rocznym, że pozew, na podstawie którego uzyskała nakaz i zajęto majątek KCI, złożyła na zapas.

Niejawnie wydane rygory

Nakaz wydał w grudniu ub.r. na posiedzeniu niejawnym referendarz sądowy bez wysłuchania KCI i choć nieprawomocny, oznacza praktycznie zajęcie całego majątku spółki. Jest to oczywiście ogromne uderzenie w prowadzenie biznesu.

– Kiedy firma ma zajęcie komornicze, jej strategiczna działalność zostaje de facto zablokowana, łącznie z możliwością pozyskania środków finansowych. Uczciwość biznesowa wymaga, by w rozmowach z partnerami, instytucjami finansowymi poinformować, że ma się komornika na rachunku, a wtedy rozmówca pomyśli: to poczekajmy z naszym projektem, aż komornika nie będzie – wyjaśnia tę sytuację Piotr Łysek, prezes KCI.

Prawnicy są zdziwieni zastosowaniem tej arcyrygorystycznej procedury nakazowej dla roszczenia „na zapas", z tzw. ostrożności procesowej, gdyż przewidziana jest ona tylko dla oczywistych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11984

Wydanie: 11984

Spis treści
Zamów abonament