Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dyrektorzy szkół branżowych i doradcy zawodowi wyjadą za granicę

22 czerwca 2021 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej szuka wykonawcy projektu, którego celem będzie zwiększenie wiedzy i doświadczenia osób zarządzających i prowadzących placówki branżowe.

Na realizację programu mobilności ponadnarodowej resort planuje wydać ok. 700 tys. zł. Mniej więcej tyle będzie mógł otrzymać podmiot, który przygotuje najlepszy projekt. Konkurs ma bowiem wyłonić tylko jednego zwycięzcę, a jego zadaniem będzie znaleźć zagranicznego partnera i wspólnie z nim poprowadzić projekt, prowadzący do wymiany doświadczeń, pozyskania nowych umiejętności, które będzie dało się wdrożyć w placówkach oświatowych. Dzięki temu mają one otworzyć się na nowe oferty szkoleniowe, zbliżyć się do środowiska przedsiębiorców, poprawić promocję, w tym skuteczniej docierać do uczniów i rodziców i pokazywać im, że szkoły branżowe mogą być ciekawą i przyszłościową drogą dla uczniów.

Jeden wykonawca

Celem konkursu jest zatem wyłonienie jednego projektu o zasięgu ogólnopolskim, w ramach którego kadra zarządzająca szkołami branżowymi, doradcy zawodowi współpracujący z placówkami branżowymi oraz przedstawiciele organów prowadzących takie podmioty będą mogli podnieść lub nabyć kompetencje zawodowe. A to poprzez poznanie dobrych praktyk w zakresie organizacji i promocji szkolnictwa zawodowego, stosowanych w państwach, w których szkoły branżowe są popularną alternatywą dla szkół ogólnokształcących. Warto zaznaczyć, że premiowane będą te zgłoszenia, w których uczestnikami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11993

Wydanie: 11993

Spis treści

Reklama

Zamów abonament