Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PGNiG – nowa energia z innowacji

21 czerwca 2021 | Dodatki Jednodniowe
Innowacje są warunkiem rozwoju i kluczem do wzrostu
źródło: materiały prasowe
Innowacje są warunkiem rozwoju i kluczem do wzrostu
źródło: Rzeczpospolita

Wymogi środowiskowe, dążenie do neutralności klimatycznej czy ustępująca pandemia koronawirusa to przesłanki dla przełomowych zmian w życiu społecznym i gospodarczym. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z PGNIG

Innowacyjność, która zmusza do nieustannego poszukiwania sposobów pozwalających pokonać własne ograniczenia, rutynę i utarte schematy, jest warunkiem rozwoju. Innowacje są zatem kluczem do wzrostu.

Zadaniem przedsiębiorstw, takich jak Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, jest właściwe diagnozowanie wyzwań stojących przed koncernem i całą gospodarką, a równocześnie formułowanie właściwych odpowiedzi na wymagania, jakie stawia przed nami przyszłość.

Biometan i wodór – paliwa do przyszłości

Jednym z działań, zainicjowanych w kontekście dążenia państw europejskich w kierunku neutralności klimatycznej, jest strategiczny zwrot PGNiG, mający na celu rozwój źródeł zielonej energii i segmentu paliw alternatywnych. Unikalne w skali całego kraju doświadczenia i umiejętności, pozwalają firmie na realizację nowatorskich projektów w dziedzinie wytwarzania i dystrybucji nowych odnawialnych paliw gazowych. Dokładnie zdiagnozowane problemy i wyzwania w rozwoju tych segmentów w Polsce pozwalają na podjęcie projektów, które umocnią lub zbudują kompetencje i pozycję Grupy Kapitałowej PGNiG w nowych obszarach – wytwarzania i wykorzystania biometanu oraz magazynowania i dystrybucji wodoru.

Inicjatywą uwalniającą potencjał innowacyjności spółki, ale i całej gospodarki, jest, uruchomiony rok temu, program wodorowy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11992

Wydanie: 11992

Spis treści
Zamów abonament