Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orbán rozpisuje referendum

22 lipca 2021 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Rząd zapyta obywateli o stosunek do zmiany płci przez dzieci. Odpowiedź łatwo przewidzieć i nie o to chodzi. Celem jest odwrócenie uwagi od problemów partii rządzącej.

 

Mimo że ustawa dotycząca m.in. zakazu propagowania ideologii LGBT w szkołach została ponad miesiąc temu przegłosowana w parlamencie, odbędzie się na ten temat referendum. Jego przeprowadzenie zapowiedział w środę na Facebooku premier Viktor Orbán. Nie krył, że jest to decyzja podjęta w sytuacji „ogromnej presji na nasz kraj" ze strony UE. Wyrażona w ten sposób wola narodu ma być jasnym sygnałem dla Brukseli, że rząd nie działa w oderwaniu od rzeczywistości.

Przygotowanych zostało już pięć pytań referendum. Trzy z nich dotyczą zmiany płci u dzieci, a więc dopuszczalności popularyzowania takich zabiegów, ich dostępności i pokazywania treści prezentujących zmianę płci. Dwa pozostałe odnoszą się do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12019

Wydanie: 12019

Spis treści
Zamów abonament