Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak rozliczyć koszty związane z zakupem psa

28 lipca 2021 | Rachunkowość | Marcin Szymankiewicz

Wydatki poniesione przez przedsiębiorcę na zakup psa stróżującego, jego wyszkolenie, utrzymanie i opiekę weterynaryjną można zaliczyć w koszty firmy.

 

- Przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług transportu drogowego towarów. Usługi świadczy pojazdem dostawczymo nośności do 3,5 tony. Jako kierowca, przedsiębiorca zobowiązany jest sprawnie dotrzeć do odbiorcy zlecenia, ale również bardzo często musi pomóc w rozładunku zlecenia i przeniesieniu towarów w określone miejsce, np. wniesienie do magazynu firmy/zaplecze sklepu. Przedsiębiorca zamierza zakupić i wyszkolić psa do stróżowania i pilnowania towarów w trakcie rozładunku, co ma się przyczynić do sprawnego funkcjonowania jego firmy i pozyskania dodatkowych przychodów. Wyszkolony pies będzie wyjeżdżał z nim w trasę, a w momencie dokonywania rozładunku i wnoszenia towarów do miejsca odbioru, pozostawałby przy pojeździe, pilnując towarów w momencie nieobecności kierowcy, co pozwoli to na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12024

Wydanie: 12024

Spis treści
Zamów abonament