Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Olsztynie o „Polsce przyszłości” z Trzaskowskim

30 sierpnia 2021 | Pierwsza strona | Michał Kolanko
autor zdjęcia: Artur Szczepanski
źródło: reporter

Planowanie, co powinno się zmienić w kraju, podczas dyskusji z blisko tysiącem młodych osób oraz z ok. 300 zaproszonymi gośćmi – tak wygląda Campus Polska Przyszłości, który w piątek wystartował w Olsztynie. To najważniejszy projekt Rafała Trzaskowskiego (na zdjęciu) i jego środowiska politycznego. Projekt – co podkreślają uczestnicy – długoterminowy, który ma włączyć młodzież do działalności publicznej.

Zanim jednak ruszyły panele, dyskusja czy rozmowy kuluarowe, w olsztyńskim miasteczku akademickim nad malowniczym Jeziorem Kortowskim odbyła się debata z udziałem Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego i uczestników Campusu. Padło kilka istotnych politycznych deklaracji. Tusk zapowiedział, że jeśli uda się wygrać wybory, będzie chciał wprowadzić np. związki partnerskie. Zapowiedział też, że sędziowie wybrani przez „nielegalną KRS" po zwycięstwie opozycji „przestaną być sędziami". Zaproponował też, aby młodzi ludzie włączyli się w ruch kontroli wyborów parlamentarnych.

Campus potrwa do czwartku. Jednym z gości będzie też lider PSL Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz i komisarz UE Frans Timmermans.

Wydanie: 12052

Wydanie: 12052

Spis treści
Zamów abonament