Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabójca Roberta Kennedy’ego u progu wolności

01 września 2021 | Świat | Aleksandra Słabisz


Propozycja warunkowego zwolnienia Sirhana Sirhaha wywołała kontrowersje wśród rodziny zabitego senatora oraz w opinii publicznej.

Po 53 latach więzienia dla 77-letniego Sirhana Sirhana pojawiła się nadzieja. Dwuosobowa Rada ds. Zwolnień Warunkowych zarekomendowała jego warunkowe wypuszczenie, argumentując, że nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa.

Dwóch synów senatora, Robert F. Kennedy jr. i Douglas Kennedy, przychylnie odniosło się do rekomendacji. – Całe życie żyłem w strachu przed nim i jego imieniem. Wdzięczny jestem, że mogłem dziś zobaczyć go jako człowieka godnego współczucia i miłości – powiedział Douglas, który miał zaledwie kilkanaście miesięcy, gdy zginął jego ojciec.

Jednak szóstka ich rodzeństwa skrytykowała decyzję. – Sirhan Sirhan dopuścił się przestępstwa wobec naszego narodu – podali...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12054

Wydanie: 12054

Spis treści
Zamów abonament