Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umowa szpitala z ministerstwem jest podstawą korekty kosztów

04 października 2021 | Podatki i księgowość | Tomasz Król

Refundacja otrzymana po zakupie środków trwałych wymaga skorygowania kosztów. Błędem jest powiązanie momentu, w którym należy ją zrobić, z wpływem pieniędzy na konto podatnika.

 

W 2020 r. szpital nabył z własnych środków trzy respiratory i 31 sztuk urządzeń do donosowej terapii wysokoprzepływowej z oprzyrządowaniem. Urządzenia zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych szpitala w 2020 roku i podlegają amortyzacji. W 2021 roku szpital pozyskał z Ministerstwa Zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 refundację tego zakupu. Szpital otrzymał więc refundację już po rozpoczęciu amortyzacji środków trwałych. Podatnik miał wątpliwości jak ująć podatkowo całą sytuację. I uzyskał interpretację indywidualną wydaną 22 września 2021 r. przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-

KDIB1-2.4010.312.2021.

1.DP).

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12082

Wydanie: 12082

Spis treści
Zamów abonament