Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za opór w noszeniu maseczki szef obniży premię

14 października 2021 | Kadry i Płace | Katarzyna Kalata

Premia uznaniowa może służyć jako skuteczny system nagród i kar za stosowanie się do obowiązku zasłaniania nosa i ust w firmie. Premia regulaminowa nie daje tyle swobody.

Premie regulaminowe i uznaniowe stanowią najskuteczniejszy środek motywacyjny w pracy. To właśnie dzięki nim pracodawca może wpływać na efektywność pracownika, sposób wykonywania jego obowiązków, a także na zaangażowanie w pracy. Jednak czy pracodawca może wykorzystać premię do egzekwowania prawidłowego noszenie maseczki w miejscu pracy?

Prawny nakaz zasłaniania nosa i ust

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, obecnie istnieje obowiązek zasłania ust i nosa za pomocą maseczki w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej. Noszenie maseczki jest obowiązkowe również w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12091

Wydanie: 12091

Spis treści

Reklama

Zamów abonament