Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy warto digitalizować akta pracowników Dokumentacja wedle wyboru pracodawcy może mieć dwie różne postacie – elektroniczną albo papierową.

29 kwietnia 2022 | | Waldemar Szubert

Jak wynika z art. 94 punkt 9a kodeksu pracy, pracodawca ma obowiązek prowadzić i przechowywać w postaci papierowej lub elektronicznej dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akta osobowe pracowników. Szczegółowe, techniczne obowiązki w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowników ustala rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej. Zarówno z kodeksu pracy, jak i z tego rozporządzenia wynika, że dokumentacja wedle wyboru pracodawcy może mieć dwie różne postacie – elektroniczną albo papierową. W art. 948 § 1 kodeksu pracy wskazano, że pracodawca może zmieniać postać, w której prowadzi i przechowuje dokumentację pracowniczą. Nie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12254

Wydanie: 12254

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament