Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urzędnik pracuje na zmywaku, bo musi

12 maja 2022 | Prawo co dnia + Drobne | Paweł Rochowicz

Pracownicy administracji skarbowej piszą wnioski o podjęcie dodatkowego zatrudnienia. To kolejny objaw niepokojów na tle płacowym w KAS.

„Nie wyrażam zgody” – tak brzmiała odpowiedź na wniosek jednej z urzędniczek skarbowych, która podjęła pracę w pizzerii i chciała zalegalizować to zajęcie, starając się o zgodę przełożonego. W piśmie tym, upublicznionym przez związki zawodowe działające w Krajowej Administracji Skarbowej, ów przełożony stwierdza, że wykonywanie pracy pomocy kuchennej podważa zaufanie do służby cywilnej. Mało tego, praca „na zmywaku” może być „niepożądanym zachowaniem, mającym negatywny wpływ na wizerunek państwa, służby cywilnej i urzędu”.

Z czegoś trzeba żyć

– Takie sytuacje są nie tyle podważaniem zaufania do nas, ile rezultatem fatalnej sytuacji płacowej w Krajowej Administracji Skarbowej – komentuje Agata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12264

Wydanie: 12264

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament