Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raportowanie cen transferowych – od czego zacząć

16 maja 2022 | Podatki i księgowość | Katarzyna Knapik Patryk Dunajski

Wcześniejsze rozpoczęcie prac związanych ze sporządzeniem dokumentacji i wypełnieniem formularzy TPR pozwoli na uniknięcie potencjalnych błędów oraz zmniejszenie stresu pod koniec roku.

W związku z zapowiedzianym odroczeniem do końca roku raportowania z zakresu cen transferowych (TP), pozostało jeszcze niecałe osiem miesięcy na realizację związanych z tym zadań. Choć wydawać by się mogło, że to wciąż dużo czasu i na razie nie trzeba się tym specjalnie martwić, naszym zdaniem jest wręcz przeciwnie. Rozpoczęcie już teraz prac związanych ze sporządzeniem dokumentacji i wypełnieniem formularzy TPR pozwoli na uniknięcie błędów i oszczędzenie stresu pod koniec roku.

Wywiązanie się z obowiązków z zakresu TP to każdego roku dla wielu podatników obszerny i skomplikowany projekt, wymagający starannego planowania i skrupulatnej realizacji. Jak się za to zabrać? Odpowiedzią na to pytanie będzie seria artkułów przygotowanych przez zespół cen transferowych Taxpoint, w której podzielimy się z Państwem zbiorem praktycznych wskazówek pozwalających uporać się z obowiązkami TP bez problemów i w terminie.

W związku z tym, że w tym roku wykonujemy obowiązki dokumentacyjne dotyczące transakcji realizowanych w 2021 r., to nasz komentarz będzie się odnosić do stanu prawnego obowiązującego w tym roku. Skupiamy się na regulacjach z zakresu CIT, ale analogiczne obowiązki spoczywać będą także na podatnikach PIT.

Analiza sieci powiązań

W pierwszym artykule z cyklu poruszamy najbardziej problematyczne kwestie dotyczące:

∑...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12267

Wydanie: 12267

Spis treści

Reklama

Zamów abonament