Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Były menedżer „Lewego” oskarżony

20 maja 2022 | Kraj | Grażyna Zawadka
Zdaniem śledczych Cezary Kucharski miał żądać od Roberta Lewandowskiego 20 mln euro. Na zdjęciu: menedżer i reprezentant Polski podczas konferencji UNICEF, marzec 2014 r.
autor zdjęcia: PAP/Rafał Guz
źródło: Rzeczpospolita
Zdaniem śledczych Cezary Kucharski miał żądać od Roberta Lewandowskiego 20 mln euro. Na zdjęciu: menedżer i reprezentant Polski podczas konferencji UNICEF, marzec 2014 r.

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie szantażowania Roberta Lewandowskiego.

Groźby „w celu zmuszenia do określonego zachowania” i ujawnienie dziennikarzowi tygodnika „Der Spiegel” poufnych informacji o kontraktach piłkarskich, umowach i podatkach – Prokuratura Regionalna w Warszawie finalizuje sprawę Cezarego Kucharskiego, wieloletniego menedżera słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego.

– 18 maja akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K. został skierowany do sądu – mówi prok. Marcin Saduś, rzecznik prokuratury.

Cena milczenia

„Rzeczpospolita” poznała główne tezy oskarżenia. Wynika z nich, że śledztwo potwierdziło w pełni wersję piłkarza. Koronnym dowodem na szantaż są nagrania dwóch rozmów piłkarza z jego byłym menedżerem w restauracjach w Monachium i w Warszawie (we wrześniu 2019 r. i w styczniu 2020 r.). Sugerując rzekome oszustwa podatkowe, Kucharski zażądał wtedy od piłkarza 20 mln euro za „spokój” i „milczenie”. Mówił, że tyle zaproponował Rafael B. (niemiecki dziennikarz „Der Spiegel”), który „widział kwity” i ocenił, „że to jest warte 20...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12271

Wydanie: 12271

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Sukces

Zamów abonament