Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma zakładu, nie ma dokumentacji cen transferowych

19 września 2022 | Podatki i księgowość | Piotr Szeliga

Działania polegające na nabyciu w Polsce, wynajmie i eksploatacji nieruchomości oraz zarządzaniu nimi, nie powodują obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych .

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 30 czerwca 2022 r. (0111-KDIB1-2.4010.162.2022.2.BD).

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej złożyła spółka, której forma prawna jest zbliżona do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, będąca niemieckim rezydentem podatkowym z siedzibą w Niemczech, podlegająca opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Niemczech od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (dalej: wnioskodawca). Działalność wnioskodawcy polega na zarządzaniu niemieckimi funduszami inwestycyjnymi (nieposiadającymi osobowości prawnej) dysponującymi nieruchomościami położonymi w Polsce. Fundusze prowadzą działalność inwestycyjną, lokując kapitał wyłącznie na rynku nieruchomości.

Wnioskodawca, w imieniu funduszy którymi zarządza, nabył cztery nieruchomości na terytorium Polski i osiąga w Polsce dochody z tytułu wynajmu powierzchni tych nieruchomości. W związku z prowadzoną działalnością wnioskodawca jest zarejestrowany w Polsce jako czynny podatnik VAT i podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Za bieżące zarządzanie nieruchomościami odpowiedzialni są niezależni przedstawiciele (tzw. property managerowie), którzy wykonują te funkcje w ramach outsourcingu. Zarządzający nieruchomościami nie są odpowiedzialni za proces wynajmu i poszukiwanie potencjalnych najemców, gdyż ta kwestia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12373

Wydanie: 12373

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament