Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przesunięty rok podatkowy działa na korzyść płatnika

19 września 2022 | Podatki i księgowość | Małgorzata Kalinowska

Ustalając czy w roku podatkowym 2022 suma wypłat należności na rzecz nierezydenta przekroczyła limit 2 mln zł, który zobowiązuje do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego według standardowych stawek (mechanizm pay&refund) należy wziąć pod uwagę jedynie należności dokonane po 1 stycznia 2022 r.

Tak wynika z interpretacji indywidual- nej wydanej 5 sierpnia 2022 r. przez w dyrektora Krajowej Informacji Skarbo- wej (0111-KDWB.4010.41.2022.1.HK).

Polska spółka, której rok podatkowy jest przesunięty (tj. trwa od 1 września danego roku kalendarzowego do 31 sierpnia następnego roku kalendarzowego) zawarła ze szwedzkim podmiotem powiązanym umowę typu cash pooling. Na podstawie tej umowy spółka w roku podatkowym 2022 wypłacała odsetki na rzecz nierezydenta. Podejrzewając, że w okresie od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. łączna kwota wypłacanych odsetek może przekroczyć 2 mln zł, spółka wystąpiła z wnioskiem do organu interpretacyjnego, aby potwierdzić, że do limitu za bieżący (przesunięty) rok podatkowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12373

Wydanie: 12373

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament