Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Promowanie przedsiębiorczości i wspieranie rozwoju młodych firm

20 września 2022 | Dobra Administracja | Michał Kołtuniak

Władze województwa podlaskiego planują wesprzeć finansowo inkubatory przedsiębiorczości, czyli miejsca, w których można liczyć na pomoc przy zakładaniu i prowadzeniu nowej działalności.

Oferta skierowana jest do już istniejących instytucji otoczenia biznesu, a także do samorządów działających na obszarze regionu (ich związków lub stowarzyszeń) oraz należących do nich jednostek organizacyjnych, które specjalizują się w działaniach z zakresu rozwoju i wspierania przedsiębiorczości, promowania działalności gospodarczej, wspierania i pozyskiwania inwestorów. Te instytucje, zgodnie z regulaminem ogłoszonego konkursu, mogą składać wnioski o dofinansowanie (jest 6 milionów złotych do wzięcia).

Otoczenie biznesu

Mówiąc o instytucjach otoczenia biznesu, chodzi tu generalnie o wszystkie podmioty, bez względu na ich formę prawną, prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, niedziałające dla zysku lub przeznaczające zysk na cele statutowe, służące tworzeniu korzystnych warunków dla powstawania lub rozwoju przedsiębiorstw. W praktyce mogą to być instytucje działające jako inkubatory technologiczne, parki naukowo-technologiczne, parki przemysłowe, centra transferu technologii, ośrodki wspierające przedsiębiorczość akademicką, inkubatory przedsiębiorczości. Wskazane podmioty muszą posiadać bazę materialną, techniczną, zasoby ludzkie oraz kompetencyjne niezbędne do świadczenia usług na rzecz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie te elementy podlegają ocenie i mają zapewnić realną i efektywną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12374

Wydanie: 12374

Spis treści

Reklama

Zamów abonament