Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Województwa Polski wschodniej z zaakceptowanym programem unijnym

18 października 2022 | Administracja i samorząd | Michał Kołtuniak

Komisja Europejska zatwierdziła program, dzięki któremu ponad 12 mld zł trafi na rozwój dróg, połączeń kolejowych, modernizację sieci oraz rozwój przedsiębiorczości.

Fundusze europejskie na lata 2021–2027 trafią do województw Polski wschodniej m.in. poprzez program skierowany specjalnie do tego makroregionu. „Fundusze Europejskie dla Polski wschodniej 2021-2027” to doświadczenie, dobre wzory i w znacznym stopniu kontynuacja programów Rozwój Polski wschodniej oraz Polska wschodnia, realizowanych w poprzednich okresach budżetowych. Zasadnicze cele, takie jak rozwój gospodarczy i społeczny regionu przy zachowaniu zasad ochrony i dbałości o środowisko nie zmieniają się. Na pewno inaczej rozłożone są pewne akcenty, a doświadczenia zdobyte w wyniku realizacji tysięcy projektów mogą owocować modyfikacjami w zakresie oczekiwań stawianych przed zgłaszanymi do dofinansowania projektami. Zmienia się także zakres terytorialny programu, który oprócz województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego obejmie część województwa mazowieckiego (bez Warszawy i sąsiadujących ze stolicą powiatów).

Od mobilności do klimatu

Na co zostaną przeznaczone środki z programu, którego oficjalne zatwierdzenie przez Komisję Europejską nastąpiło szóstego października? Przede wszystkim należy tutaj wskazać na takie obszary jak:

∑ rozwój firm i przedsiębiorczości,

∑ poprawa dostępności kolejowej,

∑ rozwój, modernizacja dróg...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12398

Wydanie: 12398

Spis treści

Reklama

Zamów abonament