Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Inteligentny” opatrunek polskim hitem

16 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Rodzimy start-up SmartHeal wygrał prestiżowy konkurs Dysona – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Projekt zespołu inżynierów z Politechniki Warszawskiej pokonał innowatorów z całego świata. Ale czy nie zabraknie pieniędzy nad Wisłą na kolejne nowatorskie przedsięwzięcia?

SmartHeal opracował inteligentny opatrunek, który bez odklejania wskazuje lekarzom i pacjentom poziom pH. Daje on tym samym informacje, jak goi się rana. Rodzima innowacja ma poprawić leczenie i zapobiegać infekcjom. Sir James Dyson, jeden z największych innowatorów, twórca firmy znanej m.in. z produkcji odkurzaczy, zorganizował konkurs, który ma wyławiać na świecie właśnie takie przełomowe projekty. Polski start-up otrzyma od jego firmy finansowe wsparcie, które ma wspomóc we wprowadzeniu inteligentnego opatrunku na rynek. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12421

Wydanie: 12421

Spis treści
Zamów abonament